خرید بک لینک

مدل سفره عقد
اخبار بانک و بیمه
خرید بک لینک ارزان
انجام پروژه متلب
تور تایلند
رتبه قبولی تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

moshaveretahsili

مشاوره کنکور سراسری 95

رتبه قبولی تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

 

رتبه قبولی تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96

رتبه قبولی تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

رتبه قبولی تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره رتبه قبولی تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96 با مشاوران مرکزسبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

.

توضیحاتی درباره تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

هنگامیکه تعداد ثبت نام های دانشگاه ها کم باشد این کمبود بوسیله یانتخاب رشته تکمیل ظرفیت جبران خواهد شد. سایر داوطلبانی که درهمان ازمون شرکت کرده بودند نیز میتوانند بار دیگر انتخاب رشته انجام دهند و در صورت قبولی بر اساس رتبه کشوری برای ثبت نام اقدام نمایند.البته داوطلبینی که قبل از تکمیل ظرفیت قبول شده باشند نیز میتوانند شانس خود را برای قبول شدن در دانشگاه های دیگر امتحان کنند.

همچنین کلیه ی داوطلبانی که در کنکور سراسری مجاز شدند نیز میتوانند در تکمیل ظرفیت شرکت کنند ،چه داوطلبانی که در انتخاب رشته اولیه قبول شده باشند و چه داوطلبانی که قبول نشده باشند . در واقع فقظ مجاز شدن مهم میباشد.

 

چه کسانی مشمول تکمیل ظرفیت می شوند

داوطلبانی که در انتخاب رشته اولیه شرکت نکنند مشمول تکمیل ظرفیت نمیشوند و این در حالی است که در گذشته اگر داوطلب بعد از انتخاب رشته در دوره های غیر روزانه نیز قبول نمیشد ،مجاز به شرکت در تکمیل ظرفیت نبود اما چند سالیست که این قانون برداشته شده و غیر روزانه ها هم مشمول این طرح هستند.

 

تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد، فرصتی دوباره

پس از اعلام نتایج ،انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد فرصت مجددی است که در اختیار داوطلبان ثبت نام در رشته محل های با ازمون دانشگاه قرار میگیرد.همچنین داوطلبان در نظر داشته باشند که مبنای شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد کارنامه کنکور سراسری شما در همان سال میباشد.همچنین در نظر داشته باشید علوم تجربی اصلی ترین گروه در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد میباشد .

به این دلیل که بیش از 95 درصد رشته محل هادر گروه های اموزشی غیر از تجربی ،بدون ازمون میباشد و رشته هایی که با ازمون  بوده اند و برای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد معرفی میشوند بسیار محدود میباشد .به عنوان مثال اگر داوطلبی ساکن تهران نیست ودر یکی از رشته های غیر پزشکی و پیرا پزشکی مایل به تحصیل میباشد ،تقریبا تمامی رشته محل های دانشگاهه ازاد شهر شما بدون ازمون میباشد.

همچنین میدانیم که تمامی رشته محل های پزشکی و پیراپزشکی تنها از طریق کنکور دانشجو میپذیرند و از آنجایی که بسیاری از دانش اموزان در انتخاب رشته مردادماه هم در دانشگاه های دولتی انتخاب رشته کردند و هم در دانشگاه ازاد و هردو را قبول شده اند و از بین این دو انتخاب دانشگاه سراسری را انتخاب کرده اند بنابراین ثبت نام انتخاب رشته تکمیل ظرفیت پزشکی و پیراپزشکی دانشگاه آزاد شامل انتخاب های زیاد و متنوعی برای دانش اموزان تجربی است که میخواهند از اخرین شانس خود برای ورود به رشته های پزشکی و پیراپزشکی در کنکور استفاده کنند.برای کسب اطلاعات تخمین آخرین تراز های قبولی تکمیل طرفیت آزاد 96 می توانید به جداول موجود در انتهای این مقاله مراجعه نمایید

 

قوانین ثبت نام انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96

1.داوطلبان گرامی توجه داشته باشند که هر داوطلب میتواند حداکثر 20 رشته محل را در داخل گروه اموزشی ای که در ان کنکور داده است را در فرم انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه وارد کند.

2.هنگامی که داوطلب در اعلام نتایج نهایی شهریور ماه ،همزمان هم در یک دانشگاه غیر ازاد به واسطه ی انتخاب رشته در سایت سنجش و یک دانشگاه آزاد بواسطه ی انتخاب رشته در سایت قبول شده باشد ،دیگر انتخابی که در شهریور ماه در دانشگاه ازاد قبول شده بودید لغو میشود وتوجه داشته باشید که  شما در دانشگاهی حق ثبت نام دارید که در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد قبول شده باشید.

3.همچنین توجه داشته باشید که داوطلبان میتوانند در تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد ،ترتیب انتخاب ها را بر اساس اولویت علاقه مرتب کنند.

 

شرایط ثبت نام انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد

داوطبان توجه داشته باشند که حضور در انتخاب رشته مرداد ماه اهمیت چندانی ندارد و دانش اموزان بسیاری پس از اعلام نتیج از نتیجه ی خود رضایت نداشتند و انتخاب رشته انجام ندادند.نکته ی بسیار مهمی که داوطلبان باید در نظر بگیرند این است که داوطلبانی حق دارند در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت شرکت کنند که در جلسه ی کنکور سراسری حضور داشته اند و برای انها کارنامه صادر شده است.

 

نحوه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد

ترتیب انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد میتواند بر اساس علاقه مرتب شود نه صرفا براساس شانس قبولی .و داوطلبان میتوانند این نکته را در نظر داشته باشند  که از میان انتخاب های پیش رو ،رشته هایی که نسبت به ترازشان خوشبینانه محسوب میشوند را در اولویت  قرار دهند.ئدر ادامه نیز میتوانید چند انتخاب منطقی و بدبینانه در فرم انتخاب رشته خود داشته باشید.

 

تراز قبولی تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد

یکی از نکته های مهم در تراز قبولی تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد این است که لازم نیست داوطلبان برای اگاهی از تراز قبولی انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد ،تا سال اینده منتظر بمانند .و داوطلبان میتوانند در همین سال با استفاده از نکات گفته شده در موارد بالا وهمچنین استفاده از تراز های قبولی سال 95 به خوبی از عهده ی انتخاب رشته ی تکمیل ظرفیت دانشگاه بربیایند.ضمن اینکه مشاوران سبزتدریس تراز های تخمینی مربوط با سال 955 را در انتهای این مطلب برای شما عزیزان قرار داده اند.

و نکته ی قابل توجه دیگر این است که تراز قبولی در تکمیل ظرفیت نسبت به تراز قبولی در انتخاب رشته اصلی کمتر میشود و به دلیل اینکه در تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد نمیشود از تمامی رشته محل ها انتظار افت تراز را داشت.ولی در مجموع و بصورت میانگین میتوان گفت قاعدتا باید در انتخاب رشته تکمبل ظرفیت دانشگاه ازاد انتظار افت تراز را داشته باشیم.به همین دلیل پیشنهاد میشود که داوطلبان برای انجام انتخاب رشته ی تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد اطلاعات کافی درخصوص  انتخاب رشته مرداد ماه را داشته باشند تا بخوبی از عهده ی انتخاب رشته ی تکمیل ظرفیت برایند.

 

زمان تشکیل کلاسهای داوطلبین تکمیل ظرفیت

داوطلبینی که در تکمیل ظرفیت قبول میشوند ،ورودی بهمن ماه محسوب میشوند و از نیمسال دوم تحصیلی مجاز به انتخاب رشته و اغاز ترم جدید تحصیلیشان میشوند.لازم به ذکر است که برخی از دانشگاه ها و موسسات اموزش عالی که مردادماه لیست پذیرش رشته های مورد نظر را ارائه نکرده اند نیمسال دوم توانایی این امر را دارند مهر ماه تعداد پذیرش در هر رشته را اعلام کنند.

 

تراز های اعلام شده در جداول زیر بر اساس آخرین تراز های قبولی در دانشگاه آزاد، برای دوره تکمیل ظرفیت دوره کارشناسی سال 95 تخمین زده شده اند – برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.

 

رشته محل دانشگاه تراز
دندانپزشكي – دکتري عمومي واحد دندانپزشكي تهران 9704
دندانپزشكي – دکتري عمومي واحد اصفهان خوراسگان 9636
دندانپزشكي – دکتري عمومي واحد تبریز 9660
دندانپزشكي – دکتري عمومي واحد دندانپزشكي تهران-ظرفيت مازاد خودگردان 9480
دندانپزشكي – دکتري عمومي واحد اصفهان(خوراسگان)-ظرفيت مازاد خودگردان 9371
دندانپزشكي – دکتري عمومي واحد دندانپزشكي تهران-پرديس خودگردان کيش 9105

 

 

 

رشته محل دانشگاه تراز
داروسازي – دکتري عمومي واحد علوم داروئي 9233
داروسازي – دکتري عمومي واحد آيت ا… آملي 9156
داروسازي – دکتري عمومي  واحد شاهرود 9274
داروسازي – دکتري عمومي واحد علوم داروئي-ظرفيت مازاد خودگردان 9060
داروسازي – دکتري عمومي واحد آيت ا… آملي-ظرفيت مازاد خودگردان 9098

 

 

رشته محل دانشگاه تراز
علوم تغذيه  واحد علوم و تحقيقات-ظرفيت مازاد خودگردان 8530
علوم آزمايشگاهي  واحد پزشكي تهران 8369
دامپزشكي – دکتري حرفه اي  واحد علوم و تحقيقات 8340
دامپزشكي دکتري حرفه اي – واحد كرج 8110
پرستاری واحد کرمانشاه 8107
اتاق عمل واحد پزشكي تهران 8100
هوشبري واحد پزشكي تهران 8111
علوم آزمايشگاهي  واحد مشهد-ظرفيت مازاد پردیس خودگردان 8066
پرستاري  واحد گرگان 7650
علوم تغذيه   واحد بروجرد 7875

 

 

رشته محل دانشگاه تراز
علوم آزمايشگاهي واحد مشهد-ظرفيت مازاد پردیس خودگردان 8059
پرستاري واحد دامغان 7888
علوم تغذيه واحد کرمانشاه 7900
پرستاري واحد پزشكي تهران 7910
علوم آزمايشگاهي واحد قم 7890
مامايي واحد پزشكي تهران 7900
پرستاري واحد كرج 7801
پرستاري واحد رشت 7812
علوم آزمايشگاهي واحد قم-ظرفيت مازاد پردیس خودگردان ">رتبه قبولی تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد , رتبه قبولی تکمیل ظرفیت , تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد , تکمیل ظرفیت , , ,
موضوع :
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 3
+ نوشته شده در دوشنبه 11 ارديبهشت 1396ساعت 22:03 توسط محسن کاظم زاده | | بازدید : 134