خرید بک لینک

مدل سفره عقد
اخبار بانک و بیمه
خرید بک لینک ارزان
انجام پروژه متلب
تور تایلند
moshaveretahsili

moshaveretahsili

مشاوره کنکور سراسری 95

برای موفقیت بیشتر در انتخاب رشته ارشد چه کاری انجام دهیم

 

 برای موفقیت بیشتر در انتخاب رشته ارشد چه کاری انجام دهیم

 
همواره نکات بسیاری در مورد انتخاب رشته وجود داشته است اما عدم اطلاع کافی از شرایط آن باعث مشکلات زیادی از جمله کم شدن احتمال قبولی می شود در این مطلب سعی شده است که اشتباهات رایج داوطلبان عنوان و نکات مهم خاطر نشان شود.
 
•اشتباه اول: عده ای از داوطلبان که رتبه خود را اصطلاحا درخشان نمی بینند, با جمع زدن ظرفیت پذیرش یک یک دانشگاههای مورد انتخاب رشته و محاسبه فاصله رتبه خود از عدد بدست آمده, از انتخاب رشته منصرف می شوند. اشتباه این عزیزان از آنجا ناشی می شود که آنها با نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاهها آشنایی ندارند .
•اشتباه دوم: با توجه به اینکه نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد براساس علاقمندی داوطلب می باشد, این مطلب به خوبی توسط انتخاب رشته کنندگان تفهیم نشده و گروهی در ترتیب کردن رشته های مورد تقاضای خود دچار اشتباه می شوند.
•اشتباه سوم: عدم آشنایی صحیح از سهمیه ثبت نامی در آزمون کارشناسی ارشد ، امتیازات و نحوه تخصیص معدل.
•اشتباه چهارم: عدم انتخاب رشته های متناسب با رتبه داوطلب که شاید این اشتباه بدترین و مهمترین بین آنها باشد.فراموش نکنید بازه مطلوب و متناسب با رتبه خود باید انتخاب شود، در غیر اینصورت فرصت انتخاب رشته خود را از دست میدهید.انتخاب این بازه مناسب نیازمند به اطلاعات آماری داشته ودر دسترس همگان نیست.
نکات طلایی زیر را همواره مد نظر قراردهید :
 
•شما امکان انتخاب 100 رشته/محل را در فرم انتخاب رشته دارید.
•در بسیاری از کد/رشته های امتحانی، تعداد تمامی رشته/محل ها کمتراز 100 انتخاب در کل کشور است. بنابراین اولویت بندی انتخاب ها در فرم انتخاب رشته می‌تواند صرفا به علاقه مندی شما بستگی داشته باشد و در این حالت خاص با هرگونه چینش و اولویت بندی شانس قبولی خود را از دست نمی دهید. البته در این حالت سامانه “انتخاب‌یار”، یک اولویت بندی براساس میزان استقبال دانشجویان (رتبه های بالا تا آخرین ها) از دانشگاهها و ترتیب بندی ویژه امکانات و توانمندی‌های این مراکز تحصیلی و آنچه که عرف انتخاب رشته کنندگان است ارائه می دهد.
• اگر تعداد کدرشته/ دانشگاههای آزمون شما بیش از 100 عدد می باشد، انتخاب 100 عدد از این تعداد متناسب با رتبه خود می تواند در گزینش نهایی شما بسیار موثر باشد و در این حالت با انتخاب اشتباه شانس قبولی خود را از دست می‌دهید.
. با  رتبه ای که گرفته ام احتمال قبولی من چگونه است؟
 
احتمال قبولی هر داوطلب مجاز به انتخاب رشته بسیار بستگی به نفرات رتبه های قبلی خود دارد. اگر یک به یک رتبه های قبل از شما انتخاب رشته کنند، آنها در اولویت قبولی قرار دارند. به عبارت دیگر هرچقدر نفرات قبل از شما از انتخاب رشته منصرف شوند و یا اشتباه انتخاب رشته کنند و یا بعضی از موقعیت ها را نادیده بگیرند این فرصت برای شما باقی می ماند.
. چه کسانی نیاز به انتخاب رشته حضوری ندارند؟
بر اساس شرایط انتخاب رشته امسال، شما مجاز به انتخاب 100 موقعیت رشته/شهر می باشید. با مراجعه به دفترچه شماره ی 2 (دفترچه انتخاب رشته)، ابتدا بررسی کنید که چند موقعیت رشته/شهر برای رشته شما در کل وجود دارد؟ اگر تعداد آن کمتر از 100 عدد بود، کافیست که ترتیب اعتباری/علمی آنها را داشته باشید. استخراج این ترتیب بندی از سایت وجود دارد و نیازی به انتخاب رشته حضوری نمی باشد. زیرا که از نفر اول رشته ی شما تا نفر آخر در تعداد محدودی رشته/شهر مجاز به انتخاب رشته هستند.
. با توجه به رتبه ای که گرفته ام چگونه انتخاب رشته کنم؟
– ابتدا بازه ی مناسب (حداقل احتمال قبولی تا حداکثر احتمال قبولی) را انتخاب کنید.
– با توجه به بهترین رتبه های گرایش های خود و بر اساس علاقه مندی و اعتبار دانشگاه ها، رشته ها را مرتب کنید.
. سایت انتخاب رشته چه کمکی می کند؟
در پاسخ به این سؤال به دو گروه توجه کنید:
گروه اول: داوطلبانی که با توجه به دفترچه ی شماره 2، تعداد رشته/شهرهای تا 100 عدد دارند.
سایت تمامی انتخابهای ممکن را با یک چینش منطقی و از کمترین احتمال قبولی تا بیشترین احتمال قبولی در اختیار داوطلب قرار می دهد.
گروه دوم: داوطلبانی که با توجه به دفترچه ی شماره ی 2 تعداد شته/شهرهای بیش از 100 عدد دارند.
سایت ابتدا با توجه به کارنامه ی شما بازه ی مناسب (حداقل احتمال قبولی در اولویت اول و حداکثر احتمال قبولی در اولویت صدم) را ارائه می دهد. سپس همزمان با یک چینش منطقی در شهر دانشگاه گزارش دهی می کند.
. چگونه از سایت انتخاب رشته استفاده کنم؟
1. هنگام استفاده از سایت کارنامه ی خود را همراه داشته باشید.
2. ابتدا کلمه ی کاربری و رمز عبور شخصی برای خود تعریف کنید.
3. پس از تایید کلمه ی کاربری در رمز عبور شما توسط سایت وارد سیستم شده و مشخصات لازم را از کارنامه وارد سیستم شده و مشخصات لازم را از کارنامه وارد سایت کنید.
4. پس از وارد کردن مشخصات، گزارش و نتیجه را در همان زمان می توانید روی صفحه ی نمایش خود داشته باشید.
. خطاها در انتخاب رشته کدام است؟
– داوطلبی که با رتبه ی واقعی خود انتخاب رشته نکرده باشد.
– داوطلبی که بدبینانه انتخاب رشته کرده باشد.
– داوطلبی که بدون توجه به رتبه خود، انتخاب رشته ی خیلی خوشبینانه (رویایی) انتخاب رشته کرده باشد.
– داوطلبی که از گرایش های با کمترین احتمال قبولی انتخاب رشته کرده باشد.
•شما می توانید 10 انتخاب اول خود را رویایی و 10 انتخاب آخر خود را بدبینانه استخراج کرده و به گزینه های خود بیافزایید.
محوریت دانشگاه یا رشته، کدام مهم است؟ 
 
ظرفیت دانشگاه ها هر سال تغییر می کند یعنی در حال حاضر هیچ چیز مشخص نیست اما افراد به هیچ وجه نباید ازهر گونه نرم افزار تخمین رشته استفاده کنند چون با توجه به تغییرات هر ساله این نرم افزارها کارساز نیست.
 
یک اصطلاحی در انتخاب به نام “تاروپود” وجود دارد، به این معنی که گروهی از متقاضیان دانشگاه محور و دسته دیگر رشته محور هستند. دانشگاه محوران علاوه بر قبولی رشته مورد علاقه شان به دانشگاه ها هم اهمیت می دهند در حالی که رشته محورها انتخاب یک رشته را مدنظر قرار می دهند.
 
دانشگاه خوب و برتر را انتخاب کنید
دانشجویان انتخاب دانشگاه خوب و برتر در اولویت خود قرار دهند چون موقعیت کاری که از طریق یک دانشگاه خوب و همکاری که با اساتید برجسته اتفاق می افتد، در آینده شغلی آنها تاثیر به سزایی دارد.
 
دانشجویان بهتر است دانشگاه محور باشند تا به یک گرایش تخصصی بیش از حد اهمیت دهند.
 
گرایش تخصصی زمانی کاربرد دارد که دانشجویان به معنای واقعی در آن مسئله زیر شوند، اما با توجه به اینکه عصر کنونی دنیای ارتباطات است به نظر می رسد که هر قدر دانشجویان با افراد مشهورتری در تعامل و ارتباط باشند نتیجه بهتری برایشان حاصل می شود.
 
شهرستانی ها از دانشگاه های تهران غافل نشوید!
 
در کلان شهرها دانشگاه های برتر بیشتری وجود دارد. البته دانشگاه های برتر در شهرستان ها هم کم نیستند اما اگر متقاضیان شهرستانی موقعیت تحصیل در دانشگاه های برتر تهران یا جاهای دیگر را دارند بهترین انتخاب برای آنها توجه به دانشگاه مطرح تر است و در این موضوع شکی به دل راه ندهند.
 
اگر فردی کارشناسی خود را در یک دانشگاه خوانده و موقعیت تحصیل در همان دانشگاه برایش فراهم است انتخاب درست ادامه تحصیل در همان دانشگاه است چون با محیط، استادان و شرایط حاکم بر آن دانشگاه به خوبی آشنا است.
 
دانشجویان پسر بیشتر تمایل به تحصیل در دانشگاه های بزرگ دارند و حتی اگر مسیرشان دور باشد ترجیح شان انتخاب فضاهای بزرگ و برتر است در حالی که دانشجویان دختر با توجه به محدودیت هایی که در جامعه وجود دارد نمی توانند به راحتی پسران، آزادانه انتخاب رشته داشته باشند.
 
قربانی تاکید کرد: در واقع رتبه های برتر باید دانشگاه های برتر تهرانی را در انتخاب های خود قرار دهند. اگر هم رتبه خوبی کسب نکرده اند و شرایط پذیرش در دانشگاه کارشناسی شان برایشان مهیا است آن محل را انتخاب کنند.
 

برچسب ها : انتخاب رشته, ,

موضوع :
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 3
+ نوشته شده در پنجشنبه 3 تير 1395ساعت 2:19 توسط محسن کاظم زاده | | بازدید : 95

6 نکته انتخاب رشته

 1- ترتیب اولویت در قبولی شما در کنکور تاثیری ندارد و تنها رتبه و تراز شماست که تعیین میکند شما در چه رشته و چه شهری قبول خواهید شد.

2- اهمیت زیرگروه ها را فراموش نکنید.نکته ای بسیار مهم و حیاتی که مشاوران انتخاب رشته همیشه آن را مد نظر قرار می دهند این نکته است.

3- در انتخاب رشته تلفنی خود شهر های بومی و قطبی را شناسایی کنید و اولویت آنها را بالا ببرید.این نکته بسیار حائز اهمیت است.

4- دقیقا به علاقه ی خود و بازار کار رشته ی مورد نظر توجه کنید ، علاقه ای از روی ندانستن و با بینشی نه چندان عمیق میتواند شما را تا حد زیادی از مشاوره انتخاب رشته درست دور کند.

5- رشته های مورد نظر خود را با توجه به علاقه ، محل سکونت و مقاطع تحصیلی آنها اولویت بندی کنید به این صورت که ابتدا رشته کارشناسی های روزانه ، کارشناسی های شبانه ، کاردانی روزانه ، کاردانی شبانه و در صورت علاقه مندی رشته های دانشگاه پیام نور و پس از آن رشته های دانشگاه ها و مؤسسات غیر انتفاعی را قرار دهید. در این رابطه ترجیحات خود را حتما لحاظ نمائید . به طور مثال برخی از داوطلبان تمایل دارند رشته های مهندسی و برخی از کارشناسیهای پیام نور و غیر انتفاعی را قبل از کاردانی شبانه قرار دهید.

6- در صورت تمایل به انتخاب رشته های پیام نور و دانشگاه آزاد با توجه به شهر و محل سکونت و یا اشتغال شهر های مجاز به انتخاب را از جدولی که در دفترچه ی شماره ی 2 با عنوان نام مرکز و واحدهای دانشگاه پیام نور و واحد های دانشگاه آزاد و شهرستانهای تحت پوشش هر مرکز درج شده است استخراج نموده و سپس اولویت بندی نمائید.

منبع : sabztadris.ir


برچسب ها : انتخاب رشته, ,

موضوع :
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 4
+ نوشته شده در 23 خرداد 1395ساعت 12:29 توسط محسن کاظم زاده | | بازدید : 96

حذفیات کنکور تجربی ، ریاضی ، انسانی سال 95

 

حذفیات کنکور تجربی ، ریاضی ، انسانی سال 95

حذفیات کنکور سال 95

منبع : sabztadris.ir

hazfiat 1

hazfiat 2

hazfiat 3

لطفا به این مطلب رای دهید
 
[رای ها: 0 امتیاز: 0]

برچسب ها : حذفیات کنکور, ,

موضوع :
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 3
+ نوشته شده در دوشنبه 10 خرداد 1395ساعت 18:31 توسط محسن کاظم زاده | | بازدید : 81

7 نکته مهم برای مطالعه در ماه مبارک رمضان

 

7 نکته مهم برای مطالعه در ماه مبارک رمضان

 

1) هنگامی که گرسنه هستید و حوصله‌ی مطالعه ندارید مقداری استراحت کنید و سپس به سراغ تست یا خلاصه‌های‌تان بروید و نگاهی اجمالی به آن‌ها بیندازید.

2) برنامه‌ریزی را فراموش نکنید. قبل از شروع مطالعه برای خودتان مشخص کنید که قرار است در روزی که پیش رو دارید کدام مباحث را مطالعه کنید. اگر هنگام صبح موفق به اتمام آن‌ها نشدید خود را ملزم کنید که پس از افطار از دیدن برخی سریال‌های تلویزیونی خودداری کرده و به جایش برنامه‌ی خود را تمام کنید.

3) تست زدن، انرژی زیادی از شما نمی‌گیرد. می‌توانید هنگام ضعف کردن تست بزنید.

 

4) آیات قرآن کریم حافظه‌ی شما را تقویت می‌کند؛ بنابراین بهتر است در روز چند آیه از قرآن بخوانید و به خداوند توکل کنید.

5) درس خواندن را به ساعات اولیه‌ی صبح موکول کنید؛ زیرا در ابتدای روز هنوز گرسنگی به شما غلبه نکرده است. مثلاً پس از سحر بیدار بمانید و درس بخوانید.

6) در طول روز سعی کنید خیلی از منزل خارج نشوید؛ زیرا گرمای هوا انرژی شما را می‌کاهد.

7) به فکر رقابت باشید و تصور کنید در لحظه‌ای که شما به دلایل مختلف از مطالعه دست کشیدید دانش‌آموزان بسیاری هستند که با وجود شرایط مشابه با شما سختی‌ها را تحمل کرده و با جدیت مطالعه می‌کنند. روحیه‌ی رقابت سطح انرژی را در شما بالا می‌برد.

منبع : مرکز مشاوره تحصیلی سبزتدریس


برچسب ها : , ,

موضوع :
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 4
+ نوشته شده در يکشنبه 9 خرداد 1395ساعت 4:38 توسط محسن کاظم زاده | | بازدید : 63

جمع بندی کنکور در ماه آخر

 

جمع بندی کنکور در ماه آخر

در این پست میخواند:

روش جمع بندی کنکور در مدت زمان اندک

روش آزمون های آزمایشی

تقسیم ساعات روز برای مطالعه کنکور

پیش از هر چیزی این نکته را بخاطر داشته باشید که از تمام توان خود استفاده کنید.

یقینا، تا‌ بحال مسابقه‌های د‌و‌مید‌انی را د‌ید‌ه‌اید‌. لحظه‌های آخر که د‌وند‌ه‌ها، به‌خط پایان نزد‌یک می‌شوند‌ را تجسم کنید‌.
آنان تلاش می‌کنند‌ به هر روش ممکن (البته اخلاقی) خود‌ را سریع‌تر از د‌یگران به ‌خط ‌پایان برسانند‌ و تمامی انرژی خود‌ را
خرج می‌کنند‌؛ چرا‌که بعد‌ از خط پایان، د‌یگر انرژی نیاز ند‌ارند‌. د‌ر‌کنکور، ماه آخر یعنی نزد‌یک‌شد‌ن به خط‌ پایان؛ همه‌ی
انرژی خود‌را خرج کنید‌. البته منظورم این نیست که استراحت نکنید‌، اما تا جایی که می‌توانید‌ تلاش کنید‌.

روش‌های جمع‌بند‌ی (روش غلط- روش د‌رست)

قبل از این‌که روش صحیح و اصولی را توضیح د‌هیم، قصد‌ د‌اریم روش غلط (اما متد‌اول) د‌ر ‌بین د‌اوطلبان را بیان کنیم.
د‌ر این روش، د‌اوطلب، تمامی د‌رس‌های خود‌ را از روی مطلب‌های خلاصه‌نویسی شد‌ه و یا جزوه‌های خود‌، طبق یک برنامه‌ی جامع
مطالعه می‌کند‌ و شاید‌ تا روز کنکور، این‌کار را چند‌ین بار انجام د‌هد‌؛ اما د‌اوطلبان سال‌های گذشته که از این روش
استفاد‌ه کرد‌ه‌اند‌، براین باورند‌ که اگر وقت د‌اشتند‌، بازهم مرور می‌کرد‌ند‌، چرا‌که هیچ‌گاه احساس نکرد‌ند‌ تسلط کافی روی
مطلب‌ها د‌ارند‌.
د‌ر این روش، دو اشکال عمد‌ه وجود‌ د‌ارد‌: اول این‌که شما مطلب‌های غیر‌ضروری را نیز مطالعه خواهید‌ کرد‌ و د‌وم این‌که هیچ‌گاه
احساس تسلط نمی‌کنید‌ و د‌ر‌حقیقت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ د‌وست د‌ارید‌د‌وباره مرور کنید‌.

روش درست جمع‌بند‌ی

این روش شامل ۳‌مرحله می‌باشد‌:

الف) آزمون (۸ صبح تا ۱۲ ظهر)
د‌ر این روش، شما زمان خود‌ را به‌د‌وره‌های ۲ یا ۳ روزه تقسیم می‌کنید‌ و صبح روز اول را آزمون آزمایشی می‌د‌هید‌. البته این آزمون
باید‌ یک کنکور جامع و کامل باشد‌ که بهتر است و شرایط کنکور نیز به‌طور کامل شبیه‌سازی شود‌.

ب) تحلیل آزمون؛ برنامه‌ریزی (۱۶ تا ۱۸ بعد‌‌ازظهر)
بعد از یک استراحت کوتاه، آزمون خود‌ را سؤال به سؤال تحلیل کنید‌ (د‌ر هر د‌رس) و د‌ر یک برگه، مبحث‌هایی از هر د‌رس را که
غلط جواب د‌اد‌ه‌اید‌ یا نتوانسته‌اید‌ پاسخ د‌هید‌، یاد‌د‌اشت کنید‌.
اکنون باید‌ برای مد‌ت‌زمان باقی‌ماند‌ه، یک برنامه‌ی جامع بنویسید‌. برای این‌کار، ابتد‌ا د‌ر هر د‌رس، یک اولویت مهم را معین
کنید‌ و د‌ر برنامه‌ریزی خود‌ قرار د‌هید‌.
دو نکته‌ی مهم:
۱)شما باید‌ د‌ر‌طول د‌و روز و نیم مطالعه، به‌طور تقریبی ۲۵ ساعت مطالعه کنید‌. و اگر یک روز و نیم فرصت د‌ارید، باید
۱۵ ساعت مطالعه کنید. توصیه می‌کنم حد‌ود‌ ۳۰٪ زمان را به‌مطالعه‌ی د‌رس‌های عمومی و ۶۰٪ زمان به‌رفع اشکال د‌رس‌های اختصاصی بپرد‌ازید‌.

۲) برنامه‌ریزی را د‌قیق انجام د‌هید‌.
از چه ساعت تا چه ساعت، چه‌مبحثی، کد‌ام منبع و….

ج) اجرای برنامه:
اکنون وقت اجرای د‌قیق برنامه‌ی تهیه شد‌ه است. نگران ضعف و د‌وره‌ی مطالب نباشید‌؛ چون هر ضعفی که د‌اشته باشید‌، به‌طور حتم
د‌ر آزمون‌های‌ بعد‌ معین خواهد‌ شد‌.


برچسب ها : جمع بندی کنکور در ماه آخر, ,

موضوع :
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 4
+ نوشته شده در يکشنبه 9 خرداد 1395ساعت 4:36 توسط محسن کاظم زاده | | بازدید : 82

سهمیه های کنکور 95

 سهمیه های ایثارگران و رزمندگان

با توجه به قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، گزینش داوطلبان واجد شرایط براساس این قانون انجام می گیرد.

توضیحاتی درباره سهمیه کنکور 95 :

ایثارگران: همسر و فرزندان شهدا، آزادگان و همسر و فرزندان آنان، جانبازان، همسر و فرزندان جانبازان با جانبازی 25 درصد به بالا، جزو سهمیه ایثارگران محسوب می شوند و تـابع ضـوابط مربوط بـه سهمیه ایثارگران هستند. ظرفیت اختصاصی برای این دسته از داوطلبان 20 درصد از ظرفیت هر کدرشـته محـل است و حدنصاب نمره این داوطلبان 80 درصد نمره گزینش آزاد برای تمامی رشته های تحت پوشـش وزارت بهداشت (رشته هایی که در دانشگاههای علوم پزشکی ارائه می شوند) و 70درصد نمره گزینش آزاد برای سایر رشته هاست.

رزمندگان: رزمندگان (با حداقل شش ماه حضور در جبهه) جزو سهمیه رزمندگان محسوب شده و تابع ضوابط مربوط به سهمیه رزمندگان هستند. حدنصاب نمره برای این داوطلبان 75 درصد نمره گزینش آزاد در رشته محل مورد نظر است.

خانواده شهدا: پدر، مادر، خواهر و برادر شهید جزو سهمیه خانواده شهدا محسوب شده و تابع ضـوابط مربوط به سهمیه خانواده شهدا هستند.

داوطلبان مشمول سهمیه رزمندگان سپاه پاسداران و وزارت جهاد کشاورزی از سـال 1368 به بعد و داوطلبان مشمول سهمیه های رزمندگان و ایثارگران بنیاد شهید و امور ایثارگران از سال 1376 به بعد، فقط یکبار می توانند با استفاده از سهمیه مربوط در رشته های تحصیلی دوره روزانه پذیرفته شوند. این داوطلبان مجاز به استفاده مجدد از سهمیه نیستند.

داوطلبانی که با استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران در دوره های نوبت دوم (شـبانه)، پیام نور، غیرانتفـاعی، نیمه حضوری، مجازی و پردیس های خودگردان آزمون سراسری پذیرفته شوند، در صـورت انصراف از قبولی اولیه، منحصراً یک بار دیگر مجاز به استفاده از سهمیه مذکور خواهند بود.

سهمیه بهیاران
مطابق ضوابط و شرایط مندرج در دفترچه راهنمای شماره 1، دارندگان دیپلم بهیاری مورد تأیید آمـوزش و پرورش که بند 24 تقاضانامه ثبت نامی را علامتگذاری کرده اند، چنانچه مجاز به انتخاب رشته 95 شـده باشـند، در صورت انتخاب کدرشته های پرستاری با نمره کل زیرگروه یک گروه آزمایشی علوم تجربـی که رشـته پرستاری در این زیرگروه قرار دارد و احتساب با تأثیر مثبت نمره درس تخصصی بهیاری با ضریب 4 گزینش خواهند شد. ضمناً گزینش این گونه داوطلبان برای سایر رشـته ها با نمره کل بدون احتساب دروس تخصصی بهیاری خواهد بود.

سهمیه آموزگاران
حدود 80 درصد از ظرفیت رشته راهنمایی و مشاوره به سهمیه آموزگاران وزارت آموزش و پرورش اختصـاص می یابد.

سهمیه مناطق محروم
40 درصد ظرفیت هر یک از کد رشته های دوره روزانه 9 استان محروم شامل استان های (ایـلام، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، سیستان و بلوچستان، کردستان، کرمانشاه، کهکیلویـه و بویراحمـد، لرسـتان، هرمزگان) به داوطلبان بومی خود این استان ها اختصاص دارد.

بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و به منظور تأمین نیروی متخصـص اسـتان هـای ایـلام، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، سیستان و بلوچستان،کردستان، کرمانشاه، کهکیلویه و بویر احمـد، لرسـتان و هرمزگان در رشته های مورد نیاز برحسب نظر استانداری های این استانها و بـه تعـداد 500 نفر به نسبت شانس قبولی هر یک از استانها در دانشگاهها تقسیم می شوند.


برچسب ها : سهمیه کنکور, ,

موضوع :
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 3
+ نوشته شده در پنجشنبه 6 خرداد 1395ساعت 2:46 توسط محسن کاظم زاده | | بازدید : 145

امریه بعد از فارغ التحصیلی

بعد از فارغ التحصیلی پیشنهاد می شود

۱ – تسویه حساب با دانشگاه و گرفتن نامه از دانشگاه که باید برای سازمان وظیفه عمومی فرستاده شود.

۲ – مراجعه به بخش کارگزینی اداره ها و سازمانهای دولتی که شما میخواهید در آنجا بعنوان امریه پذیرفته شوید ( هر ارگان دولتی تعدادی از رشته های خاص دانشگاهی را که تاریخ اعزام آنها مطابق با قوانین باشد را می پذیرند)

۳ -تقریبا بطور متوسط از زمانی که شما مدارک خود را برای سازمان وظیفه عمومی میفرستید یک ماه طول می کشد تا برگ سبز شما به منزل شما فرستاده شود بر روی برگ سبز شما تاریخ اعزام شما درج گردیده است.

۴ -شما باید حداقل ۳ ماه جلوتر برگ سبز خود را که تاریخ اعزام ان مطابق با تاریخی است که آن اداره دولتی به شما اعلام کرده است به اداره دولتی مذکور تحویل دهید . پس باید زمانی مدارک خود را به سازمان وظیفه عمومی بفرستید که بین زمانی که برگ سبز به دست شما میرسد و تاریخ اعزام شما ۳ ماه فاصله باشد.

۵ – اگر زمان اعزام شما به دو ماه بعدتر از زمان امریه سال 95 افتاد می توانید با مراجعه به نظام وظیفه محل سکونت زمان اعزام را دو ماه جلو بیاندازید.

۶ -هر مشمول تنها ۶ ماه از تاریخ فارغ التحصیلی فرصت دارد تا مدارک خود را به سازمان وظیفه عمومی ارسال نماید.

تبصره :بعد از اینکه برگ سبز شما برایتان توسط پست اورده شد سریعا و بدون فوت وقت آن را به اداره دولتی مذکور تحویل داده تا ظرفیت آنها پر نشود چون هر اداره یا سازمان دولتی تعداد محدودی امریه 95 می پذیرد.

۷ -قابل ذکر است که کسانی که امریه میگیرند باید دوره آموزشی خود را در پادگان های نظامی طی کنند.( معمو لا ۵۰ رو ز)


برچسب ها : امریه, ,

موضوع :
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 3
+ نوشته شده در پنجشنبه 6 خرداد 1395ساعت 2:39 توسط محسن کاظم زاده | | بازدید : 66

نحوه انتخاب رشته و تاثیر معدل بر کنکور

 نحوه انتخاب رشته و تاثیر معدل بر کنکور

بنابر اصول صحیح انتخاب رشته کنکور سراسری

ضروری است تمام داوطلبان کنکور سراسری پس از جلسه کنکور تمام وقت خود را جهت مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر درباره معرفی رشته های دانشگاهی و واحدهای درسی و دانشگاه های ارائه دهنده رشته و ادامه تحصیل، اختصاص دهند.

برای رسیدن به این هدف می توانید توصیه های زیر را به عنوان یک چک لیست در اختیار بگیرید و تک تک موارد را به ترتیب اجرایی کنید تا در انتهای فرصت محدود انتخاب رشته کنکور، انتخاب رشته صحیح و بی نقصی را برای خود انجام داده باشید

1- مطالعه کامل دفترچه راهنمای انتخاب رشته سراسری سازمان سنجش کشور برای شروع دقیق انتخاب رشته

2- استخراج رشته مورد علاقه بدون توجه به احتمال قبولی رشته ها از دفترچه راهنمای انتخاب رشته سراسری سازمان سنجش کشور

3- دسته بندی رشته های انتخاب شده از  دفترچه راهنمای انتخاب رشته سراسری  سازمان سنجش کشور در 3 لیست.

4- حذف رشته های اضافه از بالا و پایین لیست های انتخاب رشته سراسری.

5- تعیین 150 رشته شهر اصلی و چیدمان آن ها به ترتیب علاقه طبق تاکید مسئولان سازمان سنجش و مشاوران برتر

6- ویرایش و تغییرات نهایی انتخاب رشته سراسری و وارد کردن کد رشته های انتخابی در سایت سنجش

 

مراحل ثبت انتخاب رشته سراسری در سایت سازمان سنجش کشور

 

   استخراج کد رشته شهر های انتخابی و ثبت آنها در فرم پیش نویس که در دفترچه راهنمای انتخاب رشته سراسری سازمان سنجش یک نمونه در صفحه آخر قرار داده شده است.

_ مراجعه به سایت سازمان سنجش و گزینش انتخاب کردن بخش انتخاب رشته سراسری

_ وارد نمودن شماره پرونده، کد رهگیری و شماره شناسنامه و کد امنیتی

_ وارد کردن کد رشته های انتخابی در فرم اینترنتی

_ رفع خطاهای احتمالی و مشاهده لیست انتخاب رشته سراسری و تهیه پرینت

تایید نهایی و دریافت کد رهگیری انتخاب رشته کنکور سراسری

با طی این مراحل انتخاب رشته کنکور سراسری شما داوطلب عزیز به اتمام میرسد و شما انتخاب رشته صحیح و بی نقص با توجه به تمام  توصیه های مسئولان سازمان سنجش کشور و کمک گرفتن از تجربیات مشاوران برتر کنکور انجام داده اید.

به این ترتیب تا نیمه دوم شهریور باید منتظر اعلام نتایج باشید تا نتیجه تمام تلاشهای و سخت کوشی های خود را ببینید

 

توصیه های بسیار مهم در انتخاب رشته کنکور سراسری

دفترچه راهنمای انتخاب رشته را  کاملا مطالعه کرده و از قوانین و مقررات دفترچه آگاه شوید

رشته‌ ها را بر اساس علاقه و توانمندی خود انتخاب کنید.

چهار عامل در پذیرش داوطلبان اثر تعیین کننده‌ای دارند که شامل نمره کل اکتسابی در هر یک از زیرگروه‌ها، سوابق تحصیلی،  استان بومی و سهمیه داوطلب ،هستند که باید مورد توجه قرار گیرند.

قابل ذکر است که کارنامه نتایج اولیه آزمون، وضعیت علمی و رتبه شما را در بین شرکت کنندگان گروه آزمایشی و سهمیه نشان خواهد داد. از اطلاعات آن و موارد مهمی مانند (رتبه کشوری رتبه در سهمیه-  رتبه در زیرگروه‌ها) شناخت کاملی به دست آورید.

سهمیه مربوط به خود را که در کارنامه کنکور درج شده است، شناسایی کنید (درباره سهمیه‌ها در دفترچه شماره 2 راهنمای انتخاب رشته توضیحات کامل ارائه شده).

نوع گزینش رشته‌های روزانه با توجه به ماهیت رشته و دانشگاه‌های پذیرنده از نوع بومی (استانی – ناحیه ای – قطبی – کشوری) میباشد. بنابراین، با توجه به نوع گزینش رشته و استان بومی شانس قبولی بالا تر میرود(شرح و تقسیم بندی انواع بومی در دفترچه راهنمای انتخاب رشته درج شده است).

نوع گزینش رشته‌های دوره شبانه از نوع بومی استانی است. بنابراین در نحوه انتخاب رشته خود دقت کرده زیرا در انتخاب رشته شبانه شانس قبولی در استان بومی بیشتر میباشد.

نوع گزینش رشته‌های غیرانتفاعی از نوع بومی ناحیه‌ای است. بنابراین در انتخاب این نوع رشته‌ها، شانس قبولی در استان‌های واقع در ناحیه مربوط بیشتر میباشد.

نوع گزینش در رشته‌های دوره‌های نیمه حضوری از نوع بومی استانی است.

نوع گزینش در رشته‌های دوره‌های مجازی و پردیس‌ها از نوع گزینش کشوری است.

بنابراین گزینش بومی در اینگونه رشته‌ها وجود ندارد

نوع گزینش رشته‌های پیام نور از نوع بومی شهرستانی می باشد. بنابراین 70 درصد ظرفیت در هر رشته از واحدهای آموزشی دانشگاه پیام نور در هر شهرستان به داوطلبان بومی آن شهرستان و حدود 30 درصد ظرفیت دیگر به داوطلبان بومی شهرستانهای همجوار یا تحت پوشش مرکز یا واحد پذیرنده اختصاص خواهد یافت.

*نکته: برای انتخاب هر مجموعه از رشته‌ها، باید مجاز به انتخاب آن رشته‌ها باشید.

در کارنامه به شما اطلاع داده خواهد شد که در انتخاب چه مجموعه رشته‌هایی مجاز هستید.

در صورت علاقه به انتخاب رشته‌های خاص  و یا بورسیه، حتماً شرایط و ضوابط مربوط به این رشته‌ها را (در انتهای دفترچه شماره 2 ) مطالعه کنید و در صورت داشتن شرایط لازم این رشته‌ها را انتخاب کنید.

اگر به رشته‌های نیمه متمرکز(که پذیرش آنها در 2 مرحله انجام میشود)علاقه دارید و آنها را به رشته‌های متمرکز ترجیح می‌دهید، حتماً در اولویت بندی انتخاب‌های خود، رشته‌های نیمه متمرکز را قبل از رشته‌های متمرکز قرار بدهید. توجه کنید که در صورت قبولی در رشته‌های متمرکز، گزینش داوطلب در رشته‌های نیمه متمرکز بعدی صورت نمی‌گیرد.

باید بدانید از بین چند رشته نیمه متمرکز که انتخاب میکنید، در صورت داشتن شرایط، تنها به دو رشته معرفی می‌شوید. پس در تعداد انتخاب شما محدودیتی نیست، اما،سازمان سنجش در معرفی شما برای انجام آزمون‌های عملی یا مهارتی این نوع رشته‌ها محدودیت دارد.

اگر در بیشتر از یک گروه آزمایشی شرکت کرده‌اید و در همه آنها مجاز به انتخاب رشته شده‌اید، فقط یک فرم انتخاب رشته(اینترنتی) با 150 انتخاب در اختیار شما قرار خواهدگرفتن.

در انتخاب رشته دانشگاه به جز اطلاعات دفترچه راهنمای انتخاب رشته (دفترچه شماره 2) حتماً اطلاعیه‌های تکمیلی را که در سایت سازمان سنجش و هفته نامه پیک سنجش اعلام می شود، پیگیری و مطالعه بفرمایید. در برخی از این اطلاعیه‌ها فرصت‌های تازه‌ ای برای شما پیش می‌آید.

در وارد کردن کد رشته محلهای خود در فرم انتخاب رشته دقت کافی داشته باشید. علاوه بر کد عددی، حتماً عنوان رشته مربوط به کد انتخابی را هم کنترل بفرمایید.

اگر در کافی نت ها انتخاب رشته خود را انجام میدهید، حتماً با گرفتن پرینت، کد و عنوان رشته‌های انتخابی و دیگر اطلاعات فرم انتخاب رشته را کنترل کنید. آمار سازمان سنجش نشان می‌دهد که، بیشترین اشتباهات انتخاب رشته، معمولاً بعد از اعلام نتایج نهایی و قبولی افراد مشخص می شود و مربوط به داوطلبانی بوده است که انتخاب رشته خود را به کافی نت‌ها یا به آشنایان خود واگذار کرده‌اندو یا از طریق مشاوره انتخاب رشته تلفنی در مراکزی بدون مجوزاقدام کرده اند  و خودشان در ثبت یا کنترل نهایی دخالتی نداشته‌اند) این مسئله مشکلات زیادی را برای داوطلبان و خانواده‌های آنها به همراه می آورد).

در اولویت بندی رشته‌ها، به مقطع رشته‌های انتخابی خود (دکتری، کارشناسی ارشد، کارشناسی و کاردانی) کاملا توجه کنید.

در انتخاب رشته‌ها، به دانشگاه و شهر محل تحصیل هر رشته توجه کنید.زیرا باید بدانید بعد از اعلام نتایج نهایی، تغییر رشته، دانشگاه و یا شهر محل تحصیل امکان پذیر نیست.

-در انتخاب شهر محل تحصیل و دانشگاه مورد نظر، به امکانات خوابگاهی، فاصله از شهر محل سکونت، موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی محل تحصیل توجه کنید (داوطلبان خانم به این موضوع بیشتر توجه کنند).

در انتخاب رشته‌های تحصیلی دانشگاه‌هایی که در شهرستان و یا استان محل اقامت شما نیستند، حتماً از پیش، شرایط خانوادگی، هزینه‌های تحصیل و اقامتی، محدودیت‌های شخصی و خانوادگی را مدنظر قرار بدهید.

در ترتیب رشته‌های انتخابی خود، توجه کنید که تحصیل تنها در رشته‌های دوره‌های روزانه دانشگاه‌های دولتی رایگان است و برای تحصیل در دوره‌های دیگر تحصیلی باید هزینه بپردازید.

بطور معمول رشته‌های روزانه به رشته‌های غیر روزانه ترجیح داده می شوند. در صورتی که آگاهانه ترتیب دیگری را در نظر دارید، در اولویت بندی رشته‌های غیر روزانه در بین رشته‌های روزانه دقت کافی کنید.

بطور معمول رشته‌های مقاطع بالاتر، به رشته‌های مقاطع پایین‌تر ترجیح داده می‌شوند. در صورتی که آگاهانه ترتیب دیگری را در نظر دارید، در اولویت بندی رشته‌های مقطع کاردانی در بین رشته‌های مهندسی و کارشناسی دقت کنید.

بر اساس ضوابط دانشگاه پیام نور، تغییر رشته و یا انتقال پذیرفته شدگان پیام نور به سایر دانشگاه‌ها و مؤسسات ممنوع میباشد.

بر اساس مقررات آموزش عالی، تغییر رشته یا انتقال از دوره‌های شبانه، پیام نور، مجازی، نیمه حضوری و مؤسسات غیرانتفاعی به دوره‌های روزانه ممنوع میباشد.

تغییر رشته و انتقال از رشته‌های دارای شرایط خاص (بورسیه‌ها، دبیری، رشته‌های تحصیلی مناطق محروم و رشته‌های مشابه) که پذیرفته شدگان در آن ها تعهدات خاصی دارند، به رشته‌ها یا مؤسسات دیگر امکان پذیر نیست.

در صورت قبولی در رشته‌های دوره روزانه، چنانچه نتوانید یا نخواهید در آن رشته تحصیل کنید، به مدت یک سال از شرکت در آزمون سراسری محروم خواهید شد. بنابراین در انتخاب رشته‌ها دقت کنید.

انتخاب یک رشته در اولویت اول یا آخر، هیچ تأثیری در شانس قبولی شما در آن رشته ندارد و تنها ترتیب رشته‌ها نشان دهنده میزان علاقه‌مندی شما به آن رشته‌هاست. حتی اگر در ده‌ها رشته امتیاز قبولی داشته باشید، تنها در اولین رشته‌ای که نمره پذیرش داشته باشید، معرفی خواهید شد.

تکرار کردن یک رشته تحصیلی در انتخاب های شما، نه تنها شانس قبولیتان را در آن رشته افزایش نمی‌دهد، بلکه فرصت انتخاب رشته‌های دیگری را نیز از شما می‌گیرد.

بعد از پایان مهلت انتخاب رشته سراسری و زمان تعیین شده برای ویرایش، امکان هیچگونه تغییر یا افزایشی در رشته‌های انتخابی وجود ندارد.

 

شرایط  تحصیل و تشکیل کلاس‌ها در رشته‌های تحصیلی دوره‌های نیمه حضوری دانشگاه‌ها، مانند دانشگاه پیام نور را به دقت مطالعه کنید.

 

در انتخاب رشته ها و وارد کردن کدهای انتخابی رشته ها، حتماً به ستون توضیحات و گرایش رشته مورد نظر توجه و دقت کافی داشته باشید.

 

در انتخاب رشته ها حتماً به محل تشکیل کلاسها که در ستون توضیحات درج  می‌شود توجه بفرمایید (دانشگاه‌هایی مانند دانشگاه‌های تهران، صنعتی امیرکبیر، خوارزمی و الزهرا در شهرستان‌های دیگر پردیسهای اقماری دارند و در صورت قبولی در پردیس‌ها، کلاس‌ها در آن شهرستان‌ها تشکیل خواهدشد).

 

برخی از دانشگاه‌ها و مؤسسه‌ها (مانند دانشگاه شاهد، دانشگاه علوم قضایی و بعضی دانشگاه‌های دیگر) دارای شرایط خاصی میباشند. در صورت علاقه به انتخاب این دانشگاه ها، شرایط و مقررات خاص آنها را حتما مطالعه کنید و در صورت نیاز از مشاوره انتخاب رشته معتبر استفاده نمایید.

 

به این نکته توجه کنید که در روش پذیرش بدون آزمون (بر اساس تاثیر معدل در کنکور )، تنها برای دانشگاه‌های پیام نور و موسسه‌های آموزش عالی غیر انتفاعی دانشجو پذیرفته میشود.

 

قبل از انتخاب رشته‌های تحصیلی در مناطق محروم، حتماً شرایط و نحوه پذیرش این رشته‌ها را مطالعه کنید. تغییر رشته یا انتقال از رشته های مناطق محروم، به رشته ها و دوره‌های دیگر ممنوع میباشد.

 

انتخاب رشته آزمون سراسری، مراحل اجرایی مختلفی مانند اعلام نتایج، اعلام اسامی چند برابر ظرفیت (برای رشته‌های دارای شرایط خاص و نیمه متمرکز)، تاریخ برگزاری آزمونهای عملی یا مصاحبه در اطلاعیه‌های سازمان سنجش (در سایت سازمان و نشریه پیک سنجش) به اطلاع شما میرسد. از نظر قانونی، مسئولیت پیگیری این اطلاعیه ها به عهده داوطلب بوده و عدم اطلاع از انتشار این اطلاعیه‌ها و مفاد آنها حقی را برای داوطلب ایجاد نمی‌کند.

داوطلبان باید حتماً شماره داوطلبی و شماره پرونده خود را تا پایان مرحله اعلام نتایج نهایی نگهداری کنند.برچسب ها : انتخاب رشته, ,

موضوع :
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 4
+ نوشته شده در پنجشنبه 6 خرداد 1395ساعت 2:35 توسط محسن کاظم زاده | | بازدید : 99

مراحل گرفتن امریه سربازی چیست

 مراحل گرفتن امریه سربازی چیست

امریه

مراحل گرفتن امریه سربازی چیست
در ابتدا باید بگویم سعی کنید از 2 تا اداره و نهاد بطور همزمان برای امریه اقدام نکنید چون ممکنه بعدا کارتون به مشکل اداری بخوره
پاسخ به سوالات متداول
١- حداقل باید 2 الی ٣ ماه پیش از تاریخ اعزام برای امریه اقدام کنید
٢- نباید در خدمت غیبت داشته باشید.
٣- در برخی از سازمان ها کسری خدمت پذیرفته نیست (بیش از 3 ماه) ولی بعضیی ها میپذیرن.
۴- انتخاب محلی خدمت با سازمان مربوطه است ، مگر اینکه از محل مورد نیا ز خود نامه ای مبنی بر نیاز آنها به سازمان ارائه دهید در غیر این صورت انتقال بعدی بسیار مشکل است
۵- مدت زمان امریه جزو سوابق استخدامی شما محسوب می شود
۶- امکان انصراف از امریه بعد از پذیرفته شدن آن وجود ندارد
٧- حقوق پرداختی به کارمندان امریه حقوق سربازی است شاید کمی هم بیشتر
٨- امریه شدن در یک سازمان تعهدی به استخدام آینده شما در آن ایجاد نمی کند ولی آنرا تسهیل خواهد کرد
٩- اعتبار دانشگاه و محل تحصیل از نظر آزاد یا سراسری بودن تفاوتی در پذیرش امریه ندارد
١٠- ساعات کاری در محل امریه مثل ساعت کاری برای سایر کارمندان آن اداره است
مدرک تحصیلی در امریه سربازی بستگی به نیاز سازمان از دیپلم تا دکتری قابل پذیرش می باشد
در محیط زیست دیپلم هم میپذیرند
در آموزش و پرورش فوق دیپلم و بالاتر…
برخی هم فوق لیسانس به بالا مانند سازمان بازرسی کل کشور
هر مدرک تحصیلی باید به سازمان مرتبط با رشته خود رجوع کند مگر رشته های کامپیوتر و حسابداری که اکثر مراکز آنها را می پذیرند

برچسب ها : امریه, ,

موضوع :
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 3
+ نوشته شده در جمعه 27 فروردين 1395ساعت 18:07 توسط محسن کاظم زاده | | بازدید : 77

نحوه انتخاب رشته دانشگاه ، انتخاب رشته سراسری

 نحوه انتخاب رشته دانشگاه ، انتخاب رشته سراسری

نحوه-انتخاب-رشته-کنکور-سراسری

بنابر اصول صحیح انتخاب رشته کنکور سراسری

نحوه انتخاب رشته دانشگاه ، انتخاب رشته سراسری

مبتنی بنابر توصیه های مسئولان سازمان سنجش کشور

ضروری است تمام داوطلبان کنکور سراسری پس از جلسه کنکور تمام وقت خود را جهت مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر درباره معرفی رشته های دانشگاهی و واحدهای درسی و دانشگاه های ارائه دهنده رشته و ادامه تحصیل، اختصاص دهند.

برای رسیدن به این هدف می توانید توصیه های زیر را به عنوان یک چک لیست در اختیار بگیرید و تک تک موارد را به ترتیب اجرایی کنید تا در انتهای فرصت محدود انتخاب رشته کنکور، انتخاب رشته صحیح و بی نقصی را برای خود انجام داده باشید

1- مطالعه کامل دفترچه راهنمای انتخاب رشته سراسری سازمان سنجش کشور برای شروع دقیق انتخاب رشته

2- استخراج رشته مورد علاقه بدون توجه به احتمال قبولی رشته ها از دفترچه راهنمای انتخاب رشته سراسری سازمان سنجش کشور

3- دسته بندی رشته های انتخاب شده از  دفترچه راهنمای انتخاب رشته سراسری  سازمان سنجش کشور در 3 لیست.

4- حذف رشته های اضافه از بالا و پایین لیست های انتخاب رشته سراسری.

5- تعیین 150 رشته شهر اصلی و چیدمان آن ها به ترتیب علاقه طبق تاکید مسئولان سازمان سنجش و مشاوران برتر

6- ویرایش و تغییرات نهایی انتخاب رشته سراسری و وارد کردن کد رشته های انتخابی در سایت سنجش

مراحل ثبت انتخاب رشته سراسری در سایت سازمان سنجش کشور

   استخراج کد رشته شهر های انتخابی و ثبت آنها در فرم پیش نویس که در دفترچه راهنمای انتخاب رشته سازمان سنجش یک نمونه در صفحه آخر قرار داده شده است.

_ مراجعه به سایت سازمان سنجش و گزینش انتخاب کردن بخش انتخاب رشته کنکور سراسری

_ وارد نمودن شماره پرونده، کد رهگیری و شماره شناسنامه و کد امنیتی

_ وارد کردن کد رشته های انتخابی در فرم اینترنتی

_ رفع خطاهای احتمالی و مشاهده لیست انتخاب رشته سراسری و تهیه پرینت

تایید نهایی و دریافت کد رهگیری انتخاب رشته کنکور 95

با طی این مراحل انتخاب رشته سراسری شما داوطلب عزیز به اتمام میرسد و شما انتخاب رشته صحیح و بی نقص با توجه به تمام  توصیه های مسئولان سازمان سنجش کشور و کمک گرفتن از تجربیات مشاوران برتر کنکور انجام داده اید.

به این ترتیب تا نیمه دوم شهریور باید منتظر اعلام نتایج باشید تا نتیجه تمام تلاشهای و سخت کوشی های خود را ببینید


برچسب ها : انتخاب رشته, ,

موضوع :
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 4
+ نوشته شده در جمعه 27 فروردين 1395ساعت 18:06 توسط محسن کاظم زاده | | بازدید : 84

صفحه قبل 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 صفحه بعد